Hızlı Erişim
Sosyal Medya
Ulaşım Bilgilerimiz
Adres

Sinanoğlu caddesi Şabanali Apt. No:20/6 Kat:3 daire;9 ( Atapeynir üst katı) Muratpaşa Antalya

E-posta

info@kekemental.com

Telefon

0242 237 04 32

0507 227 09 53

Manavgat Belediyesi ’ nden eğitim hizmeti

Manavgat Belediyesi ’ nden eğitim hizmeti

Manavgat Belediyesi ’ nden eğitim hizmeti

Manavgat Belediyesi , büyük bir eğitim hizmetine daha imza atıyor . Manavgat Belediyesi Antalya ’ da konuşma bozuklukları ve kekemelik konuşma bozukluğunun düzeltilmesi ile ilgili olarak eğitim veren tek merkezi olan Kekemantal Konuşma Merkezi ile işbirliği yaptı .
“ Manavgat ’ ta Kekeme Kalmasın ” isimli eğitim projesi , Manavgat ’ ta yaşayan çocuk , genç ve yetişkinlere ücretsiz olarak konuşma eğitimi vermeyi amaçlıyor . Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi dersliklerindeki eğitimler , çocuk , genç ve yetişkin 28 öğrencinin katılımıyla başladı . 10 günlük konuşma eğitimi öncesinde katılımcı öğrenciler , tanılama ve test çalışmalarından geçirilerek derslere kabul edild i. Kekemantal Konuşma Merkezi ’ nin Konuşma Uzmanı Nezihe Erdoğan Demirer ve Özel Eğitim uzmanı Gülçin Eraslan tarafından verilen eğitimlere katılan öğrenciler ilk derslerini çok eğlenceli geçirdi . Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de ilk derse katılan öğrencileri ve eğitimcileri ziyaret ederek başarılar diledi . Konuşma uzmanı Nezihe Erdoğan Demirer , eğitimin kekemelik başta olmak üzere ARTİKİLASYON ( Harf Eksikliği - R harfini söyleyememe gibi… ) , TAKİFEMİ ( Hızlı Konuşma ) , AŞIRI YAVAŞ KONUŞMA , KONUŞMA GECİKMESİ ve DUDAK TEMBELLİĞİ gibi konuşma bozukluklarının tedavisini kapsadığını söyledi . 

Demirer, derslerin Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi dersliklerinde 10 eğitim günü ve haftada 2 gün olarak planlandığını dile getirdi . Manavgat ’ taki derslere ilginin büyük olduğunu da dile getiren Demirer , Belediye Başkanı Şükrü Sözen ’ e de insan hayatını etkileyecek olan böylesine önemli bir eğitim programına destek verdiği için teşekkür etti . Demirer , “ Konuşma bozuklukları , kekemelik gibi rahatsızlıklar eğitimle düzeltilebilir . Manavgat ’ ta derslere katılacak öğrencilerimizi bir hafta önce konuşma testlerinden geçirdik . Bu testi geçenleri derslerimize kabul ettik . Çünkü zihinsel , ruhsal problemleri olan öğrencilerimiz de olabiliyor . Onlar için daha uzun bir eğitim süreci gerekiyor . Derslerimize her yaştan öğrenci katılacak . Alt sınırımız 5 yaş olarak belirlendi . İnsan hayatını çok etkileyen konuşma bozuklukları düzelebilir . Manavgat Belediyesi ’ ne eğitime destek verdikleri için teşekkür ediyoruz ” diye konuştu . Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de eğitim alanındaki desteklerinin devam edeceğini söyleyerek ihtiyacı olan herkesi kurslara katılmaya davet etti .


AntalyaSonHaber