Hızlı Erişim
Sosyal Medya
Ulaşım Bilgilerimiz
Adres

Sinanoğlu caddesi Şabanali Apt. No:20/6 Kat:3 daire;9 ( Atapeynir üst katı) Muratpaşa Antalya

E-posta

info@kekemental.com

Telefon

0242 237 04 32

0507 227 09 53

Konuşma ve iletişim problemi yaşayan çocuklara & yetişkinlere internet üzerinden online konuşma terapisi desteği

Konuşma ve iletişim problemi yaşayan çocuklara & yetişkinlere internet üzerinden online konuşma terapisi desteği

Konuşma ve iletişim problemi yaşayan çocuklara & yetişkinlere internet üzerinden online konuşma terapisi desteği

Konuşmabozukluğu olan çocukların, çekinmeden ve daha kolay bir şekilde konuşabilmeleriiçin online terapi dönemi başladı. Konuşma bozukluğu olan çocuklarda onlinekonuşma terapisi özgüvenin artmasını sağlıyor. Konuşma ve dil bozukluklarıçocuğun anlaşılmamasına sebep olabilir.

Konuşma terapisi, çocuklardaki özgüveni ve iletişim kurma isteğini arttırır. “Dilve konuşma bozuklukları çocuğunuzun kendine güvenini olumsuz yöndeetkileyebilir. Küçük bir çocuğun 'kapı' yerine 'tapı' demesi ya da duraksayarakkonuşması sevimli gelebilir; ancak zaman geçtikçe bu durum, söylediklerininçevredekiler tarafından anlaşılamamasına ve çocuğun iletişim kurmaktankaçınmasına neden olabilir. Ayrıca, konuşma güçlükleri çocuğun okul başarısını etkileyebilir.Çocuk, öğretmeninin onu anlamak için mücadele ettiğini fark ettiğinde;öğrendiklerini ifade etmekte, istenileni yapmakta ve derse katılmaktaisteksizlik duyabilir. Tüm bunlar, çocuğun gelişimi için gerekli olanaktivitelere katılmasına engel olabilmektedir. Konuşma bozukluklarında artıkonline konuşma terapisi başladı. Yaşadıkları şehirlerde bu hizmeti alamayankişiler ise kendilerine en yakın şehirlerdeki konuşma terapistlerine ulaşmakdurumunda kalıyor. Bu durum, terapi için sık sık şehirler arası yolculuk yapmayaneden olduğundan özellikle çocuklar için yorucu olabiliyor.

Online konuşma terapisi kolaylık sağlıyor Online konuşma terapisi, zamantasarrufu, erişim ve ulaşım kolaylığı sunar. Dil ve konuşma terapisinin sunduğuimkanlardan faydalanmak isteyen kişiler, hangi bir ulaşım sıkıntısı çekmedeninternet üzerinden kolayca ulaşabilirler. internet üzerinden kişilerle yüzyüze, canlı bir şekilde tedavi hizmeti sunuyoruz. Amerikan Dil veKonuşma-İşitme Derneği gibi uluslararası kurumlar tarafından yapılanaraştırmaların online dil ve konuşma terapisinin başarısını kanıtladığınıbelirtiyor. Online konuşma terapisi çocukların korkularını yenmelerini sağlıyorYapılan araştırmalar, online konuşma terapisinin bazı çocuklarda ev ortamındakendilerini daha rahat hissetmelerini sağladığı için daha faydalı olduğunuortaya koyuyor. Ayrıca, tatil ya da hastalık gibi terapiye gelememe sorunlarınıda ortadan kaldırdığı için terapinin düzenliliğini sağlıyor. Eğitimde ve oyundateknolojiden faydalanan çocuklar için konuşma terapisini internet üzerindencanlı olarak almak, çok daha fazla motive olmalarını sağlıyor. Merkezimizcesağlanan yüz yüze interaktif etkinliklere katılmak,  çocukların korkularını yendiği için terapiyeodaklanmalarını olumlu yönde etkiliyor.

Online konuşma terapisinasıl uygulanır?

 Online konuşma terapisindetelekomünikasyon teknolojisinden faydalanılır. Web kameraları, kulaklık vemikrofon aracılığıyla gerçek zamanlı olarak online terapi ortamı sunulur. Buterapiden yalnızca çocuklar değil, yetişkin danışanlarımız da kolaylıklafaydalanabiliyor. Online terapi, danışanlarımızın evlerinden rahatlıkla eğitimdesteği alarak konuşmalarını geliştirebilmelerini sağlıyor. 

Tüm Kekemelik Bilgileri

Hizmetlerimiz

Kurumsal