Hızlı Erişim
Sosyal Medya
Ulaşım Bilgilerimiz
Adres

Sinanoğlu caddesi Şabanali Apt. No:20/6 Kat:3 daire;9 ( Atapeynir üst katı) Muratpaşa Antalya

E-posta

info@kekemental.com

Telefon

0242 237 04 32

0507 227 09 53

15 Günde Kekemeliğe Son YALANI

15 Günde Kekemeliğe Son YALANI

15 Günde Kekemeliğe Son YALANI

Bilimselliği ispatlanmamış , kişileri psikolojik olarak depresyona sürükleyen bu tür bilim dışı yöntemler bireyler açısından çok tehlikeli bir yöntemdir . Konuşma Problemi çeken bireylerin gittikleri MERKEZLER ' de özellikle Dil Konuşma Terapistinin , Konuşma Bozuklukları Uzmanının diplomalarını görmeden eğitimlerine katılmamaları gerekmektedir . KONUŞMA PROBLEMİ ÖNEMSENECEK BİR RAHATSIZLIKTIR . Yozgat ' ta yaşanan bu olay dediklerimizi tasdiklemektedir .


Yozgat ’ ta yaşayan 21 yaşındaki B . Ö . , Kayseri ’ de bir akrabasının yanında kalarak kekemelik kursuna başladı . Eğitim gereği 15 gün konuşmaması gereken B . Ö . , bunalıma girip merkezde fare zehiri içerek intihar etmek istedi . Olay yerine gelen ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine kaldırılan B . Ö . ’ nün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi .
Kekemelik merkezine gelenlerin sağ kulakları , 7 gün süren arınma döneminin ardından eski konuşma alışkanlıklarını unutmaları ve yeni bir alışkanlık kazanmaları için pamukla kapatılıyor ve bir hafta boyunca susma uygulaması yapılıyor . Kursiyerler , toplumda ve aile içinde hiç konuşmuyor , sadece her gün merkeze gelerek bilgisayarda en az 4 saat yavaş ve melodik bir sesle metin okuyor . Bir haftalık arınma döneminin ardından , öğrenciler rahat ve akıcı olarak konuşmaya başlıyor .

Tüm Kekemelik Bilgileri

Hizmetlerimiz

Kurumsal