Hızlı Erişim
Sosyal Medya
Ulaşım Bilgilerimiz
Adres

Sinanoğlu caddesi Şabanali Apt. No:20/6 Kat:3 daire;9 ( Atapeynir üst katı) Muratpaşa Antalya

E-posta

info@kekemental.com

Telefon

0242 237 04 32

0507 227 09 53

Eğitimcilere Tavsiyelerimiz

Eğitimcilere Tavsiyelerimiz

Eğitimcilere Tavsiyelerimiz

Sevgili Eğitimciler ,

Okuma güçlendirme çalışması bireyin okuyamamak , eksik yada  yanlış okumak , yavaş okumak ya da etkili okuyamamak gibi durumlarını ortadan kaldırmayı sağlayan bir eğitim sürecidir . Günümüzde okumayı sevmediği için ev ödevlerini yapmayan , sınavlardan düşük not alan , okuldan kendini soyutlayan , dolayısıyla diğer derslerinde de başarı gösteremeyen , yaşadığı başarısızlar sonucu öğrenilmiş çaresizlik yaşayan , özgüvenini kaybetmiş kişiler hızla çoğalırken okumanın ve bu eğitimin önemi daha da artmaktadır .

Aşağıdaki maddeleri öğrenciniz için okuyunuz . Bir ya da birkaçına EVET diyorsanız lütfen zaman kaybetmeden başvurunuz                                                                               1.      Bazı harfleri söyleyemiyor .ÖRN : ' ARI ' yerine ' AYI ' ya da '' KAPI '' yerine '' TAPI '' diyor.  

2.      Konuşması diğer çocuklara göre yadırganacak türden farklılıklar içeriyor . Arkadaşları bazen anlamakta zorluk çekiyor .

3.      Konuşurken bazen harflerin yerini değiştiriyor . ÖRN : “  KÖPRÜ “ yerine ‘ KÖRPÜ “ya da ’ KAMYON ’ yerine ‘ KAYMON ’ diyor .

4.      Konuşurken bazı harfleri düşürüyor . ÖRN : ‘ ARABA ’ yerine  ‘ ARBA ’ ya da ‘ KAPI ’ yerine ‘ API ’ diyor .

5.      Konuşurken takılıyor . Harf , hece ve sözlükleri uzatıyor ya da tekrarlıyor . Bazen konuşmaya bir türlü başlayamıyor ya da konuşurken araya bazı harf ya da sözcük ekliyor .

6.      Sözcük dağarcığı çok sınırlıdır . Birçok kelimenin anlamını bilmiyor .

7.      Uygun dilbilgisi yapılarını kullanmakta güçlük çekiyor .

8.      Yaşıtlarına göre dil ve konuşma bakımından geride kaldığını düşünüyorum .

9.      Yavaş okuma

10.  Eksik okuma

11.  Okuma çalışmalarını sevmeme

12.  Okuduğunu anlayamama

13.  Kelimeleri hecelere bölememek

14.  Tek heceli kelimeleri okuyamamak

15.  Yazım hatalarıyla özensiz yazmak

Merkezimizde  öğrencinin özelliklerine uygun , basitten  karmaşığa ve seviye gruplarına göre düzenlenmiş  okuma dokümanları ve hikaye kitapları bulunmaktadır .Dokümanlar : sesleri , heceleri , kelimeleri  anlamlı ve anlamsız kelimeleri günlük hayatta az kullanılan kelimeleri , cümle çalışmalarını , tekerlemeleri , şiirleri , paragraf ve metin çalışmalarını çeşitli ve ilgi çekici bilgileri içine alan yazıları kapsayacak şekilde geniş bir yelpazeye sahiptir . Öğrenci hazır bulunuşluğu doğrultusunda eğitmenle öğrenci bu dokümanlarla çalışma sürecine başlar . Haftalar boyunca farklı uygulamalar ve okumayı zevkli hale getirecek farklı etkinliklerle okuma süreci devam ettirilir .

 ilgili sorun yaşayan öğrencilerinize yardımcı olmak noktasında işbirliği içinde olmayı temenni eder , saygılar sunarız .

 

Tüm Kekemelik Bilgileri

Hizmetlerimiz

Kurumsal