Hızlı Erişim
Sosyal Medya
Ulaşım Bilgilerimiz
Adres

Sinanoğlu caddesi Şabanali Apt. No:20/6 Kat:3 daire;9 ( Atapeynir üst katı) Muratpaşa Antalya

E-posta

info@kekemental.com

Telefon

0242 237 04 32

0507 227 09 53

Kekemelik Geçer mi ? Geçebiliyorsa Kaç Günde Geçer ?

Kekemelik Geçer mi ? Geçebiliyorsa Kaç Günde Geçer ?

Kekemelik Geçer mi ? Geçebiliyorsa Kaç Günde Geçer ?

Bir kişinin , kekemeliği yenerek akıcı konuşabilmesi mümkündür . Bireye uygun ve bilimsel teknikler ile çalışıldığında , bu yolda inanç ve sabırla yüründüğünde kekemelik geçmeyecek bir sorun değildir .
Peki kekemelik kaç günde biter ? Tamamen geçer mi ? Son zamanlarda sıkça gördüğümüz “ 14 günde kekemeliğe son ” , “ 1 haftada kekemeliğe son ” gibi vaatler ne kadar gerçekçi ?  Bu kadar kısa bir zaman içinde kekemeliğin bitmesi mümkün müdür ?

Hayır , hangi teknikler kullanılarak çalışılırsa çalışılsın kekemeliğin bu kadar kısa sürelerde tamamen çözümlenmesi mümkün değildir . Hele hele ; sus programları , kulağa pamuk tıkama , saatlerce bilgisayarla çalışma gibi yöntemlerle kekemeliğin bitmesi kesinlikle mümkün değildir . Herkesin yeni bir konuşma alışkanlığı kazanması için kendisine özel bir zamana ihtiyacı vardır . Bu bazılarında 2 - 3 ay olurken , bazı kişilerde daha da uzun sürebilmektedir . Kişilerin , başardıkları andan itibaren yine de temkinli olup belirlenen süre içindeki kontrollerini aksatmamaları gerekir . Kekemelik yaşantısında nefes kullanımının önemi çok büyüktür . Ama kekelemeye neden olan şey yalnızca nefesi kontrol edememe değildir . Konuşma terapisi çalışmaları oldukça faydalıdır fakat kişi çok heyecanlandığında ya da öfkelendiğinde öğrendiği yöntemleri uygulayamayabilir . Bu nedenle , yalnızca konuşma terapisi çalışmak kekemeliği çözümleyemez . Kişinin “ takılacağım , çıkmayacak , ya takılırsam ? ” gibi düşünce ve kaygılarının da çalışılması ve çözümlenmesi gerekir . Bunun için de kekemelik çalışmaları deneyimi olan , eğitimli , bir uzmanın desteği gerekir .

  •  Lütfen siz de bir uzmandan danışmanlık almadan önce diplomasını ve eğitim bilgilerini sorunuz .
  •  Size “ yüzde yüz sonuç ” vaat eden ya da kısa sürelerde biteceğine dair garanti veren yerlere ve bilimsel olmayan yöntemlere güvenmeyiniz .
  •  Yeterliliği ve uzmanlığı olmayan birine kendinizi ya da yakınınızı emanet etmeyin !
  •  Para iade garantili eğitim verdiklerini iddia eden , fakat eğitimin başlangıcında ücret alarak karşılığında bunu taahhüt edici hiçbir belge vermeyen , kurumların vaatlerine inanmayın .
  •  Ve ne olursa olsun asla vazgeçmeyin .

Tüm Kekemelik Bilgileri

Hizmetlerimiz

Kurumsal