Hızlı Erişim
Sosyal Medya
Ulaşım Bilgilerimiz
Adres

Sinanoğlu caddesi Şabanali Apt. No:20/6 Kat:3 daire;9 ( Atapeynir üst katı) Muratpaşa Antalya

E-posta

info@kekemental.com

Telefon

0242 237 04 32

0507 227 09 53

Sesinizin Sağlığı için yapmanız gerekenler

Sesinizin Sağlığı için yapmanız gerekenler

Sesinizin Sağlığı için yapmanız gerekenler

• Boğaz temizlemekten ve öksürmekten kaçının. Boğaz temizlemek ve öksürmek ses tellerine zararverebilir. Bunun yerine kuvvetlice yutkunabilir ya da ufak miktarlarda sıvıalabilirsiniz. Boğaz temizleme ve öksürük altta yatan başka bir sebepten (reflügibi) kaynaklanabilir. 

 Uykusuzluk ve yorgunluk ses kalitenizi olumsuzetkileyecektir. 

 Bu tip tüketimmaddeleri boğazınızın dolayısıyla ses tellerinizin kurumasına yol açar. Butüketim maddeleri yerine sıvı tüketebilir yada boğaz pastili alabilirsiniz. 

 Kısa cümleler ile konuşmak, nefes desteğini doğrukullanmanızı ve daha rahat konuşmanızı sağlar. 

 Gürültülübir ortam (araba/ otobüs içi, alışveriş merkezleri, cadde, konser, parti,restaurant, oyun parkı, inşaat alanı, trafik, sınıfa karşı konuşmak, vb.)içerisinde bulunmak, başka bir odada bulunan birine seslenmek sesimizi dahayüksek tondan ve perdeden kullanmamıza neden olur. Bunun sonucunda ses tellerizarar görür. Topluluk önünde konuşacağınız zaman mikrofon kullanabilirsiniz.Başka bir odada bulunan birine sesleneceğiniz zaman ıslık ya da zil çalmak gibises tellerinizi kullanmayacağınız aktivitelerde bulunabilirsiniz. 

 Telefonda konuşurken karşı tarafa sesinizi duyurmakiçin yüksek ses ile konuşabilirsiniz. Yüksek ses ile konuşmanın ses tellerinizezarar verebileceğini unutmayın. 

 Bu tip ortamlarboğazınızın kurumasına ve tahriş olmasına sebep olur. Sigara içilmeyenortamları tercih edin. Klimalı ortamlardan uzak durun. Ortamı nemlendirmek içinçeşitli noktalara su dolu kaplar yerleştirebilirsiniz. Tozlu ortamlardabulunmanız gerekiyorsa maske takabilirsiniz. 

 Sesinizikullanmaya devam ettiğiniz zaman ses tellerinize zarar verebileceğiniziunutmayın. 

 15 günden daha uzun süren ses kısıklıklarının altındabir sorun yatıyor olabilir.

Tüm Kekemelik Bilgileri

Hizmetlerimiz

Kurumsal