Hızlı Erişim
Sosyal Medya
Ulaşım Bilgilerimiz
Adres

Göller Cad. Kırcami Mahallesi Neşe Apt. No:9 Kat:4 Muratpaşa Antalya, Türkiye
(T-MALL AVM yanı, Özlem Pastanesi Karşısı )

E-posta

info@kekemental.com

Telefon

0507 227 09 53

Kekemelik ve Solaklık Arasındaki İlişki

Kekemelik ve Solaklık Arasındaki İlişki

Kekemelik ve Solaklık Arasındaki İlişki

Solak olan çocuğu , sağ elini kullanmaya zorlama da çocuğu tutuk yapabilir .

Sağ eli kullanma ya da solaklık,kişinin biçimsel görünümüdür . Temeli beyin yapısına dayanır .Beyin , tüm bedeni gücüne ve kendine göre düzenler . Bu düzenlemede öze karşı çıkmak çocukta tutukluk yaratır .

Beyin sol bölümü , bedenin sağ yanını ; sağ bölümü de bedenin sol yanının işletir . Genellikle beynin sol bölümü sağa göre daha güçlüdür . Bu nedenle kişinin sağ yanı sola göre daha kullanışlı ve işlektir . Kimi kişilerde ise doğuştan beynin sağ bölümü daha güçlüdür .

Beynin sağ bölümü daha güçlü doğan bebeklerde bedenin sol yanı daha becerikli ve işlemeye elverişlidir . Sol elini kullanan çocuk diğerlerine benzemediği için yadırganacaktır .

Solak çocuk sağ elini kullanmaya zorlandığında , beyin hücreleri arasındaki normal akım ve güç düzeni bozulacaktır . Şöyle ki : Beynin sağ bölümü güçlü olduğu için çocuk sol elini kullanmaktadır . Sağ elini kullanmaya zorlanan çocuğun beyninde de kullanılamayan ya da dengeli kullanılmayan enerji birikimi olacağından , düşünme ve konuşma normal akıcılığını yitirir . Konuşmada tutulma olabilir .


Tüm Kekemelik Bilgileri

Hizmetlerimiz

Kurumsal